AMCARFORUM.NO
https://www.amcarforum.no/phpBB2/

Bytte simmering
https://www.amcarforum.no/phpBB2/viewtopic.php?f=9&t=27090
Side 1 av 1

Forfatter:  Josletta [ Man 01. Aug 2016 10:38 ]
Innleggets emne:  Bytte simmering

Har en 71 chevelle SS 454. Skal bytte simmering i kardang ved trommel
Noen som har gjort dette før som kan fortelle erfaringer? Er dette pressa på, eller må jeg inn og åpne på midten av bakakslingen?
Og må hjullageret også byttes?

Forfatter:  OldisEinart [ Man 01. Aug 2016 12:25 ]
Innleggets emne:  Re: Bytte simmering

Du kan se om du finner ut om du har en "C-Clip" aksel eller ikkje.. vist du ikkje har det kan du slå/dra ut stikkakslingene og lirke ut simringene...etter du har skrudd ut de 4 boltene på anleggsplata... eg villa ha bytta hjullagrene også i samme slengen om den lager litt lyd evt har ruglete spor i lagerbanen.
Trur eg brukte berre flatt skrujern å lirka ut simring og lagerbanene banka eg ut også med flatt skrujern rundt og la noe mothold slik den ikkje tok i jernet, og banka inn nytt forsiktig.. lagrene kan jo skiftes i presse eller hjemme med litt rør,vikelkutter,steikeplate og frys for å varme og fryse delene før montering.

Side 1 av 1 Tidssone UTC + 1 time [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/