AMCARFORUM.NO
https://www.amcarforum.no/phpBB2/

Automatkasse og sluring
https://www.amcarforum.no/phpBB2/viewtopic.php?f=9&t=27021
Side 1 av 1

Forfatter:  OldisEinart [ Fre 03. Jun 2016 13:14 ]
Innleggets emne:  Automatkasse og sluring

Hva er det verste som kan skje om kassa begynder å slurer fullstendig? er det normalt at en evt slitt kasse vil slure lettere når oljen er varm (som på langkjøring på varierte veier med litt stigning osv,,fullastet bil osv.)

Har en th350 som har vert brukt uten problem over lengre tid siden bilen min ble henta,,la merke ved oljeskift at det var ett hull i aluhuset inn til lamellene(drivverket) og mistenker at den ikke har fått nok oljetrykk over lengre tid når bilen var i bruk... var jo litt teit å ikke skiftet filteret med det samme... men denne kassa blir boss uansett.

Men skifta filter og ny olje + tilsetning for å hindre høy temp på oljen og som skal beskytte mot slitasje for ett par dager siden... (har ikke prøvd bilen enda mer enn noen meter,men da virka kassa normalt...kjørte bare så vidt i 1 gir og rygga og parkerte bilen.....Men skal teste bilen i dag igjen mtp kassa om den vil begynde å slure på flatkjørende vei så får vite mer da... :lol:

Til info så skal kassa skiftes ut snart uansett... får håpe den holder turen i morgen (ca 1t og 30min) en vei......litt spendt på om den vil takle å kjøre opp fjellet jeg skal over,men er ikke lengre enn ca 15min tur... om den skulle slure skikklig så går det vell ann å slepe bil selv om motor går bare for å få litt dra hjelp vist kassa skal slure i oppoverbakker? :P

Forfatter:  Sturmtiger [ Fre 03. Jun 2016 20:49 ]
Innleggets emne:  Re: Automatkasse og sluring

Ingenting som heter "Reparer alt" på boks vet du. :D
Eneste som kan gå gærnt er at bilen ikke får kontakt med kassen og du står bom stille. Kanskje en liten sjangse at det låser seg opp inni men då skal du ha jævlig uflaks, hehe.

Ville definitivt ha med stropp og tilsvarende tilbehør(kompis bil osv) hvis du hadde tenk å kjøre noe med tvilsom kasse/motor/bremser stryk det som passer. Lykke til med turen. Smilefjes.

Forfatter:  OldisEinart [ Fre 03. Jun 2016 21:46 ]
Innleggets emne:  Re: Automatkasse og sluring

Ja ska ha med slepetau og ett par kompiser er med på samkjøring, har testa bilen i dag og den går heilt ok, men har mistet draget en del spes i 2 gir når jeg testet.. Funker ellers helt fint på krusing i 3 gir (drive) på hovedveien...prøvde å kjøre jevnt oppover en lang oppoverbakke i 2 gir og det gikk vertfall fint.. Er bare ett fjell som skal over og resten er flate veier så får håpe det går fint hehe..

Forfatter:  OldisEinart [ Lør 04. Jun 2016 19:03 ]
Innleggets emne:  Re: Automatkasse og sluring

Kassa har gått som ei kule, 1 gir høres verre ut på veldi sakte kjøring under kolonne, men holdt ok. Sluringa har egentlig ikke blitt verre siden sist..

Bare å bytte kasse nå neste....

Forfatter:  Sturmtiger [ Lør 04. Jun 2016 20:42 ]
Innleggets emne:  Re: Automatkasse og sluring

Bare 1 og 2 kløtsjpakker som er slitne da. Skifte de skjøl? :Du

Forfatter:  OldisEinart [ Søn 05. Jun 2016 17:39 ]
Innleggets emne:  Re: Automatkasse og sluring

Har ett svært hull skade i aluhuset inn til lamellene så den må evt sveises igjen og overhales heile greia i såtilfelle, kassa blir sikkert plukkes i biter for nyskjerrighetens skyld.. Skal ha meg 400 kasse , :)

Side 1 av 1 Tidssone UTC + 1 time [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/