AMCARFORUM.NO
https://www.amcarforum.no/phpBB2/

ombygging av 1984 corvette c4 til cab
https://www.amcarforum.no/phpBB2/viewtopic.php?f=8&t=26611
Side 1 av 1

Forfatter:  aaakselsen [ Man 14. Sep 2015 12:41 ]
Innleggets emne:  ombygging av 1984 corvette c4 til cab

Hei. Er ny her så håper jeg legger ut dette riktig sted. Har kjøpt meg en corvette c4 fra 1984 som er importert fra USA. Bilen er i god stand og akkurat fått ordnet opp i en del elektriske feil. Det har seg selvfølgelig slik at jeg gjerne skulle fått denne på norske skilt. Har original title og kontrakt fra USA og kvittering på at moms/avgifter er betalt.
Men denne er allerede ombygd til cabriolet en gang i tiden, vanskelig å få tak i papirer på det, vognkort, understellsnr og identitet på bilen er riktig, men hvordan skal jeg gå fram for å få dette godkjent her til lands? hva trenger jeg i forkant? hadde vært fint om noen der ute kunne gitt meg en hjelpende hånd på hva jeg burde gjøre før jeg møter opp på statens vegvesen og blir kjefta full;P Bilen ser meget bra ut og er bygd profesjonelt, ser ut som den er levert som cab originalt!

Mvh Aksel

Forfatter:  Gleid [ Man 14. Sep 2015 13:37 ]
Innleggets emne:  Re: ombygging av 1984 corvette c4 til cab

Aiaia, ingen ting er umulig, men de kan være ganske vanskelige når det kommer til custom bygg. Men det er bare å møte opp på bt, du må uansett ta en id kontroll. Da kan du få snakka litt med de også. De fleste er ikke urimelige. Jeg ville også tatt kontakt med amcar klubben, de kan gi mange gode råd angående dette! Lykke til!

Forfatter:  Gleid [ Man 14. Sep 2015 13:45 ]
Innleggets emne:  Re: ombygging av 1984 corvette c4 til cab

Hvor bor du forresten? Trafikkstasjonen på risløkka i Oslo har jeg hatt gode erfaringer med før hvertfall.

Forfatter:  aaakselsen [ Man 14. Sep 2015 13:53 ]
Innleggets emne:  Re: ombygging av 1984 corvette c4 til cab

Akkurat flyttet til bergen, så bilen er her. Kommer fra oslo, har godkjent biler tidligere der, blant annet en porsche 928 som står hjemme i oslo. men må nesten prøve å få gjort det her i bergen i og med at jeg har bilen corvettn her:) har gode erfaringer der å men føler at de ofte er fryktelig negative til ting de ikke mener er "originalt".. :/ Den 84 mod min må jo være lik som 86 da i og med at den ikke kom i cab før da? men jeg burde uansett starte med å dra å vise den for id?

Forfatter:  AW-100 [ Man 14. Sep 2015 14:44 ]
Innleggets emne:  Re: ombygging av 1984 corvette c4 til cab

Nei, start med en telefon til Amcar... :) Har noen fått en slik ombygging godkjent i Norge så vet de om det, og kan hjelpe deg med prosessen.


Sent from my iPad using Tapatalk

Forfatter:  aaakselsen [ Man 14. Sep 2015 15:19 ]
Innleggets emne:  Re: ombygging av 1984 corvette c4 til cab

takktakk:)

Forfatter:  btt [ Fre 09. Okt 2015 10:46 ]
Innleggets emne:  Re: ombygging av 1984 corvette c4 til cab

hei har du funnet ut noe ? kommet noe lengre?
jeg står på farten til å kjøpe en tilsvarende bil... med tilsvarende ombygning.... kanskje vi kan hjelpe hverandre?

Side 1 av 1 Tidssone UTC + 1 time [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/