Bruker en forgasser nå som har nylig blitt skifta hovedpakning på og rensa etter å ikkje har blitt brukt på noen år, står på motor nå som går, men la merke til ved spes bruk av choke ved oppstart på kald motor så lekker det litt bensin ut i fra spjeld aksling ved gassspjeld siden..
Skjedd etter motor blei starta på choke og sløkka igjen etterpå,når Eg lirker litt i braketten der.. lekker ingenting når motor går på gasapådrag eller tomgang med choken av, starta først opp igjen når det slutta å dryppe. Ellers ingen tegn til lekasje etterpå..
Kan det være en O-ring som er dårlig/gammel eller som må "gå seg til litt" etter like bruk? Eller for mye bensin i gasseren ved bruk av choke? Er det like greit å la vær å bruke choken så lenge det ikkje er veldig kaldt ute? Må vell holde litt på gassen ved oppstart da?
Er det mye som demonteres for å skifte den o-ringen?
Husker eg hadde samme symton en gang da eg hadde stillt choken på en q-jet automat litt for rich, da lakk det litt ut også.
