Jeg vet ikke om noen miljøfolk som ikke har annen agenda en å tjene noen kroner på saken.
Al Gore har tjent over 600mill, på å forfekte problemet, Siri Kalvig holder seminarer, nå selger hun det på DVD også. business as usual.
Jeg kilde sorterer, kjører bil når jeg vil, sykkler til jobben (8Km hver vei), ikke for å spare miljøet, men kroppen trenger det, og så er det bilkø likevel. (Med litt god Blues på øret klarer jeg det meste) Bellona? de hadde vel en god sak i Russland ang atom avfall. ellers beskrev jo Siv Jensen "Hauge" perfekt i sitt uttbrudd for en tid siden.
Jeg tror ikke at jorden er flat, men å tro at mennesket kan påvirke klimaet? det gjør jeg ikke, til det er jorden alt for stor, jeg har flydd rundt den flere ganger. Den er ENORM.
Vel, vi har vel "side tracket" fra amcarforum nå i denne tråden.
Så for å bringe litt miljø og bil inn her så anbefaler jeg dere å sjekke forbrenningen på motoren. det er fort gjort å svinge innom et bilverksted, sette en sonde i tailpipen og lese av. kanskje motoren er vel rich på blandingen? ett halvt turn den ene eller andre veien på feed skruene på forgasseren er muligens på sin plass..?

_________________
AK
Cadillac 1958 convertible, Camaro 1968, C-10 1964 stepside
http://www.58cadillac.netKeep cruising!!