AMCARFORUM.NO
https://www.amcarforum.no/phpBB2/

Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016
https://www.amcarforum.no/phpBB2/viewtopic.php?f=5&t=26731
Side 1 av 1

Forfatter:  Ghosterix [ Man 30. Nov 2015 10:13 ]
Innleggets emne:  Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

Så ser det ut til å bli gjennomført...:
http://www.hegnar.no/okonomi/politikk/artikkel572927.ece

Forfatter:  The Cowboy [ Man 30. Nov 2015 13:03 ]
Innleggets emne:  Re: Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

Kjekt at den grønne venstresiden ikke har så godt peiling på hva som er grønt og ikke.. Har aldri stemt på de, og slik de holder på her, så kommer jeg aldri til å gjøre det heller..

Forfatter:  Ghosterix [ Man 30. Nov 2015 16:12 ]
Innleggets emne:  Re: Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

nei, det er jo en litt merkelig måte å gjøre det på hvis man skulle tenke miljø. Har forstått det slik at det handler om at man vil ha bruken over fra LPG til biogass, men for min del blir det jo fra LPG til bensin.

Forfatter:  The Cowboy [ Man 30. Nov 2015 22:44 ]
Innleggets emne:  Re: Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

Du vet, når miljøet står på planen, så er det handling fremfor fornuft som teller.. Og avgifter er noe venstresiden kan, og de tror det er botemiddelet for nær sagt alt..

Sikker på at en fra den kanten hadde foreslått avgifter på kreft om hen trodde det hadde ført til en kur mot kreft!!

Forfatter:  bowtietwister [ Tir 17. Mai 2016 22:28 ]
Innleggets emne:  Re: Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

Dette er vel resultatet av en politisk hestehandel du nok kan takke bl.a Venstre for.
Det snakkes om en nærmere avgjørelse i juli så vi får vente å se.

Forfatter:  Tahoe04 [ Tor 19. Mai 2016 16:00 ]
Innleggets emne:  Re: Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

Dette blir nok enda verre enn 3,50. Jeg snakket med en kar fra Norsk Petroleumsinstitutt i dag og han fortalte at avgiften øker med kr 6,91 fra 1. juli!
Da er det like greit å kjøre på bensin. Dette viser bare at politikerne ikke bryr seg det minste om miljø, det er KUN penger.

Forfatter:  Ghosterix [ Fre 24. Jun 2016 14:08 ]
Innleggets emne:  Re: Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

så ser det vel ut til at det endte opp med ca 35 øre såvidt jeg har forstått..

Forfatter:  doey [ Lør 25. Jun 2016 11:03 ]
Innleggets emne:  Re: Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

Stemmer det ja, Frp klarte og redusere den påtenkte avgiften med 90% ....

Forfatter:  Tahoe04 [ Søn 26. Jun 2016 13:48 ]
Innleggets emne:  Re: Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

Jeg vet ikke hvor dere har disse tallene fra, men håper virkelig at det stemmer med 35 øre pr liter. Jeg har imidlertid en mistanke om at de 35 ørene dreier seg om tillegg i co2-avgift. Kroner 6,91 er derimot veibruksavgift som skal plusses på hver liter lpg. Jeg har ikke lest eller hørt noe om at den ikke blir noe av.

Forfatter:  Ghosterix [ Fre 01. Jul 2016 11:59 ]
Innleggets emne:  Re: Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

kopiert fra facebooksiden til LPG Norge:

Sitat:
Hei alle sammen,
Sist fredag ble det vedtatt av stortinget å innføre vegbruksavgift på LPG som benyttes som drivstoff.
Det positive er at vi nok en gang klart å få til en endring helt på slutten av en periode med en lang serie møter. Avgiften var i utgangspunktet foreslått var på kr 6.90 pr. kilo. Når den nå ble innført ble den kun 0,69 kr pr kilo, eller ca 35 øre pr liter. Dettte ser vi som liten seier:-)
Når det gjelder inndrivingen av avgift er det fortsatt fullt kaos. Det er skatteetaten som har fått i oppdrag å kreve denne avgiften. Vi har vært i kontakt med skattetaten og de kan fortsatt ikke informere oss om hvordan de har tenkt å inndrive avgiften. Nå er det bare 9 dager igjen.Vi kan love dere at dette ikke blir en lett sak for skatteetaten.
Veldig mye av den propanen som går ut via autogass dispenseren blir brukt til oppvarming og ikke som drivstoff. Dette skal det da ikke beregnes avgift av. Siden autogass er tilgjengelig 24t så blir det en stor utfordring for stasjonene å vite om solgt propan blir brukt til drivstoff eller til oppvarming.
Vi kan tenke oss at vedlagte bilde av dispenseren kan bli en realitet(zoom inn for å lese teksten på venstre side av dispenseren) :-)
Dette blir i tilfelle basert på tillit mellom forbruker og skattetaten.
Som dere skjønner er bransjen pr idag ikke istand til å inndrive noen avgift fra 1.juli.
Vi holder dere informert så snart vi vet noe mer,eller om dette skulle endre seg.

Forfatter:  Tahoe04 [ Lør 02. Jul 2016 10:53 ]
Innleggets emne:  Re: Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

Det er sjelden jeg blir så glad for å ha tatt feil. Veldig bra jobbet!

Forfatter:  Ghosterix [ Man 04. Jul 2016 16:01 ]
Innleggets emne:  Re: Avgiftsøkning på LPG: 3,50 i 2016

ja, det er mye frem og tilbake med dette.. blir interessant så se hva som skjer videre.. men ser i alle fall ikke ut til å bli den store skrekken riktig enda

Side 1 av 1 Tidssone UTC + 1 time [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/