Jubii, Juleaften å bursdag på samme tid. takket være "90silverado" her på forummet, er en av mine store drømme, på vei mot opfyllelse.
MANUELL GIRKASSE.
Vedlegg:
DSC_0087.jpg [ 230.96 KiB | Vist 3897 ganger ]
fik pakkene i dag, å helvete om ikke subben, kunne lage hjulspinn, for å komme ind på posten.
fik pakkene hjem, å opdagede til min store fornøyelse, at der var en HURST skifter med i pakken, uten knop ganske vist, men likevel en hurst.
Vedlegg:
DSC_0088.jpg [ 244.27 KiB | Vist 3897 ganger ]
jeg tror. jeg kunne ha sparet litegranne på frakten, om de var blevet gjort rene før sendingen fra nord, men jeg har med stor fornøyelse spenderet nogen timer i delevaskeren, med rengjøring å demontering av skifteren, kjentes ut som om den var full av leire, å sand.
må bygge en eller annen form for beskyttelse, så jeg ikke kommer til å få de samme problemer, som andre må ha haft, med denne skifteren, for det var nesten umuligt å få den gjort ren, nogen har brugt en veldig klissete form for fedt, som nesten bliver til cement.
tok en god del tid å få den ren.
Vedlegg:
DSC_0089.jpg [ 227.2 KiB | Vist 3897 ganger ]
selve kassen var let å få ren å fin.
å nå ligger klutsjhuset i bløt, i delevaskeren, (jeg kommer sikkert til å må rengjøre vaskeren etter dette! hehe)
har et par småting med skifteren som må byttes, en fjederplate og en nylonbushing.
nå skal jeg bare bestille svinghjul å klutsj, så er jeg på vei! hehe, nåja jeg har sikkert glemt noget, det er jeg nemlig flink på!
kan nogen hjælpe mig med å dekode kassen, vet det er en T10, men om det er super eller ikke, er jeg ikke sikker på!
Vedlegg:
DSC_0090.jpg [ 179.44 KiB | Vist 3897 ganger ]