AMCARFORUM.NO
https://www.amcarforum.no/phpBB2/

Verktøy , hvilket merke å kjøpe?
https://www.amcarforum.no/phpBB2/viewtopic.php?f=23&t=26668
Side 1 av 1

Forfatter:  Rambo [ Ons 14. Okt 2015 21:32 ]
Innleggets emne:  Verktøy , hvilket merke å kjøpe?

Skal kjøpe endel verktøy (fastlønnet,piper,skraller ++++) til garasjen nå og det jeg kikker på er AMPRO og KD TOOL (gearwrench), men veldig åpen for forslag hvis noen har noe å komme med.


Noen tips?

Forfatter:  Tiger [ Tor 15. Okt 2015 11:07 ]
Innleggets emne:  Re: Verktøy , hvilket merke å kjøpe?

Hei,

helt klart Craftsman, ring Oystein på 90122977

Forfatter:  Gleid [ Fre 16. Okt 2015 06:44 ]
Innleggets emne:  Re: Verktøy , hvilket merke å kjøpe?

Eller snap-on.

Forfatter:  Chevy63 [ Fre 16. Okt 2015 12:28 ]
Innleggets emne:  Re: Verktøy , hvilket merke å kjøpe?

Det er ikke lett å anbefale verktøy. :-k :-# Selv så har jeg Craftsman, Kamasa, Stahlwille, Biltema og litt av ymse slag. Forskjellen på kvalitet og billig, ligger vel i stålet, og utforming. Billig er stort og klumpete, kvalitet er slankt, og sterkt, og bedre å bruke. Husk at du skal ha verktøyet lenge, jeg har fremdeles verktøy jeg kjøpte for 30 år siden. Når du må tilpasse en nøkkel kan du kjøpe en billig en på tema.

Forfatter:  Gleid [ Tir 20. Okt 2015 19:48 ]
Innleggets emne:  Re: Verktøy , hvilket merke å kjøpe?

Jeg har gode erfaringer med biltema sitt 10års garanti verktøy. Har dessuten et kamasa pipesett som jeg har hatt i snart 15 år. Fortsatt like fint! Har også litt craftsman, men synes det er for dyrt her i Norge i forhold til hva man får. Kjøpte litt av det når dollaren var lav og jeg var en del i Statene. Personlig synes jeg kvaliteten er noe ala kamasa på CM.


Sent from my iPad using Tapatalk

Forfatter:  moparkisen [ Tor 29. Okt 2015 04:30 ]
Innleggets emne:  Re: Verktøy , hvilket merke å kjøpe?

Kjøpte meg et stort oppsett med Hazet pipesett og fastnøkler i tommer og i millimeter for snart 30 år siden da jeg jobbet i bilbransjen og fikk max rabatt, og det har vært helt suverent. Men prisene på Hazet idag er jo helt hinsides! Ettersom jeg har flere biler, og var lei av å slepe på 23 kg verktøykasse mellom dem hele tiden, så har jeg i mange år kjøpt Biltema eller annet billig verktøy til hver bil etter hvert som jeg har sett behovet. Ikke det aller billigste, men likevel billig. Jeg har ikke ødelagt noe verktøy enda (bortsett fra forbanna bits som ryker hele tiden!), og det har fått gjennomgå skikkelig. Et oppsett med standard størrelse fastnøkler med litt garanti er godt nok til de aller fleste jobber, og skulle noe gå istykker, er det jo billig å kjøpe noen nye. Med mindre verktøyet skal brukes i kommersiell sammenheng hver eneste dag, bruk heller pengene på rimelig verktøy, en god oppladbar drill, en kaffekoker og en kjøleboks med innhold! :D

Ved ettertanke: Jeg har faktisk slitt ut mange skrutrekkere - for alle typer skruespor, så det er kanskje det eneste verktøyet det er verd å bruke litt penger på! Skikkelig kvalitetsstål, gjennomgående klinge så du kan gi det et rapp- gjerne også med feste for fastnøkkel, og godt grep selv med hånda full av olje!

Forfatter:  mr.brudevoll [ Ons 04. Nov 2015 19:02 ]
Innleggets emne:  Re: Verktøy , hvilket merke å kjøpe?

og få tak i 6-kantet vektøy,..ikkje 12 kantet...

Forfatter:  Infected Mushroom [ Tir 19. Jan 2016 17:34 ]
Innleggets emne:  Re: Verktøy , hvilket merke å kjøpe?

mr.brudevoll skrev:
og få tak i 6-kantet vektøy,..ikkje 12 kantet...
Bortsett fra når du MÅ ha 12-kant så trenger du det ikke...

Side 1 av 1 Tidssone UTC + 1 time [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/