På vei fra SF til Carson City så bør dere stoppe i Old Sacramento, der er det et flott jernbanemuseum som ligger i den ene enden av gamlebyen i Sacramento som også er hyggelig å rusle rundt. Så kjører dere over Lake Tahoe og ned til Carson city før dere svinger nord til Reno og får med dere National Automobile Museum som er deler av samlingen til Bill Harrah. Så kan dere jo kjøre nordover mot Susanville og forbi Mount Shasta og ut til kysten helt oppe mot grensa til Oregon og følge HGW 101 sydover til SF igjen, da har dere fått med dere mye storslagen natur.
Noe som er helt enormt er Redwooden som vokser nord i California. Det er et par-tre trær en kan kjøre gjennom og det fines en liten sidevei som kalles "Alley of the Giants" rett syd for Eureka som bare må oppleves.
Ellers så kan en kjøre sydover fra SF på HGW 1 og etter Monterey og Carmel så begynner naturområdet Big Sur som er helt enormt. Veien slingrer seg langs fjellskrenten helt ut mot havet i over ti mil. Til slutt blir det i det meste laget. Ellers så ligger jo Seqoia nasjonalpark relativt nærme SF som nok også er en opplevelse. Napa Valley med vinsmaking er det jo også noen som liker.
Men er det noe jeg kan anbefale så er det en tur oppover kysten.
Muligens jeg er i området samtidig. Vi reiser 3. April
