AMCARFORUM.NO
https://www.amcarforum.no/phpBB2/

coilover balansering på hjørnevekter?
https://www.amcarforum.no/phpBB2/viewtopic.php?f=10&t=14410
Side 1 av 1

Forfatter:  grogei [ Man 17. Jan 2011 05:51 ]
Innleggets emne:  coilover balansering på hjørnevekter?

Mange kjøper seg coilover å senker bilen sin, men få har peiling på dette med hjørnevekt, meg inkludert. Kan ikke huske vi lærte noe om dette på bil linja for masse år tilbake.
Har også hørt med en del verksteder, men lite hjelp å få, de kan liksom justere vinklene i forhold til orginal oppsettet på bilen.

Har vi noen som kan forklare litt om dette, vet jo at vi har mange her inne med coilover, har disse fått justert hjørnevekten eller har de kun fått montert coilover for at det ser bra ut og lett å senke bilen. eventuelt hvor har det fått det gjort.

Jeg fårstår det slik at man justere hjørne vekten for å få rettest mulig vekt ballanse på bilen.

det funker sikkert bra sideveis på en amcar, men vil vi klare det framme/bak på en eldre amcar, med tanke på tung motor.

Skal man ha fulltank, tom tank, halv tank med bensin, er jeg helt på gjordet nå eller :D
De fleste ønsker jo og oppgradere kjørekomforten på bilen. men når jeg går rundt på messer så ser det jo ut som mange kun tenker på å senke bilen, så det blir fint.

en liten video som forklarer litt på slutten, men jeg klarte ikke å følge heilt med.

http://www.youtube.com/watch?v=mQfw1bZDP9g

Forfatter:  grogei [ Man 17. Jan 2011 11:46 ]
Innleggets emne:  Re: coilover balansering på hjørnevekter?

Kan man justere både høyde og hjørnevekt på enkel coilover, elelr er det slik som jeg tror, at jeg må ha dobbel, med justerings mutter både oppe og nede?

Forfatter:  Roar [ Man 17. Jan 2011 12:10 ]
Innleggets emne:  Re: coilover balansering på hjørnevekter?

vekt under hvert hjul så justerer du det opp. tror du skal snakke med noen som driver med ordentlig drag racing,
skal gjøre det samme på chevella mi etterhvert for å få bilen korrekt

Forfatter:  NEW [ Man 17. Jan 2011 13:08 ]
Innleggets emne:  Re: coilover balansering på hjørnevekter?

Holder på å bygge en race bil. Har corner weigths men trenger å lære How to.

Skal ta med bilen hit, de er flinke har jeg hørt.

http://chassisteknikk.no/

Forfatter:  grogei [ Man 17. Jan 2011 13:45 ]
Innleggets emne:  Re: coilover balansering på hjørnevekter?

Fant en som hadde sinnsyk bra peiling og utstyr for å justere hjørnevekt, han forklarte meg meget godt og skulle se hva han kunne få tak i til Mustang mach1 2004.

http://www.sandnes-motorsport.no/pages/view/38764

Forfatter:  v8power [ Man 17. Jan 2011 15:32 ]
Innleggets emne:  Re: coilover balansering på hjørnevekter?

Vet at på bla vålerbanen og rudskogen har de vekter til å veie alle hjul. Sikkert andre som driver med rally osv som også har.
Problemet hvis du justerer på frihand er jo at hvis høyre forhjul og venstre bakhjul er for stramt justert (har for mye vekt) vil bilen likevel se bein ut. Du vil ikke merke annet enn at den blir litt rar å kjøre på bane.

Forfatter:  grogei [ Man 17. Jan 2011 16:08 ]
Innleggets emne:  Re: coilover balansering på hjørnevekter?

Han jeg pratet med meinte at mange hadde missforstått dette med coilover, han skjønte seg ikke heilt på dem som hadde bla fjærer bak og coilover framme, for man kan jo ikke justere noe hjørnevekt på blafjærene.
Men det må jo være bedre en ingen justering?

Side 1 av 1 Tidssone UTC + 1 time [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/